Skip to content Skip to footer
ASDA B2 Servo Sistem
ASDA A2 Servo Sistem
ASDA B3 Servo Sistem

Servo Kontrol Sistemleri

Genel amaçlı takım tezgahlarının gereksinimlerini karşılamak ve endüstriyel otomasyon pazarındaki rekabet avantajını arttırmak için Delta Electronics, Inc., yüksek performanslı ve uygun maliyetli ASDA-B2 serisi servo motorları ve sürücüleridir.

17 bit (160.000 p / dev) yüksek çözünürlüklü enkoder, yüksek hassasiyetli konumlandırma kontrolünün ve düşük hızda sabit dönüşün uygulama ihtiyaçlarını karşılayan standart bir özellik olarak donatılmıştır.

 • Yüksek Hassasiyetli Konumlandırma Gereksinimlerini Sağlayın
 • Destek pulse girişi (4Mbps’ye kadar) ve analog voltaj ile iki çeşit komut.
 • Yerleşik pozisyon, hız ve tork üç kontrol modu (hız ve tork modu dahili parametreler veya analog voltaj komutu ile kontrol edilebilir).
 • Mekanik rezonansı otomatik olarak bastırmak ve sistemin daha sorunsuz çalışmasını sağlamak için otomatik Notch filtreleri sağlanmıştır.
 • Basit Başlangıç için Kolay Kurulum Çözümünü Teklif Edin
 • Müşterilerin ekipmanın tahminini rahatça yerine getirebilmeleri için motor boyutlandırma yazılımı sunulmaktadır.
 • Müşterilerin performans gereksinimlerini hızlıca karşılayabilmeleri için ASDA-Soft konfigürasyon yazılımı (tuning yazılımı) sunulmaktadır.
 • Kullanımı kolay dijital tuş takımı, parametreleri ayarlamak ve servo sürücü ve motoru doğrudan izlemek için idealdir
 • Servo motor, farklı uygulamaların gereksinimleri için fren, yağ keçesi vb. Opsiyonel konfigürasyonları sağlar.
 • Çok Yönlü Kullanım için Bakım ve Kablolama Maliyetini Azaltın
 • ASDA serisi için mevcut güç kabloları ve enkoder kabloları hala kullanılabilir. Yükseltme yaparken, yeni aksesuarlar satın almaya gerek yoktur.
 • Kontrol devresi ve ana güç devresi ayrılır, güvenlik artar ve bakım çok daha kolaydır.
 • 400W ve üzeri servo sürücü rejeneratif direnç ile yerleşiktir, kablolama ve maliyeti önemli ölçüde korur.
 • İki analog giriş terminali (CN5) sağlanmıştır, servo motorun durumu kolayca izleyebilirsiniz.

Endüstriyel otomasyondaki hareket kontrol uygulamalarının zorlu gereksinimlerini karşılamak ve makine tasarımcıları ve sistem entegratörleri tarafından talep edilen yüksek hassasiyetli konumlandırma kontrolünün ihtiyaçlarını karşılamak üzere Delta, 2009’da ASDA-A2 serisi servo motorlar ve servo sürücüler için yüksek performanslı hareket kontrolünü başlattı.

Yüksek Performanslı, AC Servo Driver ve Motor Teknik Özellikler:  

 • 20bit (1280000ppr) yüksek çözünürlüklü line receiver encoder
 • CANopen(DS402) yüksek hızlı network haberleşme kontrolü destekler (1Mbps)
 • Dahili tam kapalı çevrim fonksiyonu sayesinde harici encoder, lineer cetvel ile hassas pozisyon kontrolü sağlar
 • Absolute veya incremental encoder motor seçenekleri
 • Elektronik CAM kontrol fonksiyonu ile motor milinin hareket yolu isteğe göre ayarlanabilir
 • PC ile gerçek zamanlı data iletişimi ve görüntüleme için dahili USB bağlantı portu
 • 0.2~7.5 kw güç aralığı
 • İnce yapısı ile az yer kaplar
 • 1 kHz speed responsiveness karakteristiği
 • 5 buton 7 segment display dahili keypad
 • Modbus RS-485 / RS-232 haberleşme portu
 • Harici pozisyonlama, Dahili pozisyonlama, Hız, Tork kontrol modları • 64 dahili pozisyon register • 3 dahili hız register • 3 dahili tork register
 • Easy/ Auto/ Manuel tuning modları
 • Tork/ Hız limit fonksiyonları
 • Dahili Homing fonksiyonu
 • Elektronik çevrim oranı tanımlanabilir
 • Türkçe ASDASoft PC yazılımı
 • Capture Compare fonksiyonları
 • IP20 Koruma
 • CE, UL, RoHS uygunluğu

Delta; takım tezgahları, elektronik, yarı iletkenler, endüstriyel robotlar, baskı, paketleme, tekstil, depolama ve medikal gibi geniş bir yelpazedeki çeşitli uygulamalarda üretim verimini ve çıktı değerini optimize etmek için hassas hareket kontrolü işlevleri, yeni eklenen güvenli tork kapatma (STO) işlevi, 3,1 kHz’e kadar yüksek duyarlılık ve devir başına 16,7 milyondan fazla geri besleme sinyali üreten enkoder hassasiyetiyle kullanıcı dostu bir çalışma ortamı sunan, yeni, kompakt ve yüksek verimli servo sistemi olan ASDA-B3 Serisini piyasaya sunduğunu duyurdu. Gelişmiş güç yoğunluğu, kararlılık ve sağlamlık sunarken alan gereksinimlerini %40 oranında azaltan ECM-B3 Serisi yeni nesil motor da beraberinde piyasaya sunuldu. Bununla beraber motorun torku %350 artırıldı ve maksimum hızı 6000 rpm oldu. Yeni ASDASoft GUI ile çalıştırma ve sorun giderme süresi artık daha kısa.
Delta Electronics EMEA Bölgesi Endüstriyel Otomasyon İş Grubu ürün müdürü Davide Bagnacani, “Yeni nesil servo sürücü sistemlerimiz, geniş bir üretim ve endüstriyel otomasyon uygulamaları yelpazesindeki müşterilerde gerçek anlamıyla heyecan uyandıracak” diye açıkladı. “Performansta büyük bir artış sağlayan ASDA-B3 Serisinin takım tezgahları, elektronik, yarı iletkenler, endüstriyel robotlar, baskı, paketleme, tekstil ve depolama gibi uygulamalar için cazip olacağını düşünüyoruz. Ayrıca, daha önce servo sürücü kullanılmamış uygulamalarda da verimlilikte gözle görülür bir artış fark edilecektir. Bu sürücü sistemiyle servo motor kullanımına başlanması kolaylaşacaktır.”

Yeni bir performans seviyesi
Manuel ayarlama yapmaya gerek kalmadan optimize edilmiş çalışma sağlayan otomatik ayar özelliği, Delta’nın yeni 230VAC ECM-B3 motorunun birçok performans özelliğinden biridir.
Önceki modelde 1 kHz olan duyarlılık 3,1 kHz’e yükseltilmiştir. Delta, bu üstün sonucu elde etmek için yeni motor kontrol algoritmaları programlamış ve sürücü sisteminin bilgi işlem gücünü artırmıştır.
Ayarlama süresinin %40 kısalması, üretim hattındaki verimliliğin artmasına da katkıda bulunur. Yük toleransları artırılarak daha iyi kontrol ve sistem kararlılığının yanı sıra aynı yük koşulları için daha yüksek yanıt bant genişliği sağlanmıştır.
Düşük dişli torku, artan hız ve daha kısa hızlanma ve yavaşlama süreleri verimliliği daha da arttırır. Önceki Delta servo sürücü motoru serisinde olduğu gibi, müşteriler en verimli atalet oranını elde etmek için değişen atalet aralıklarına sahip motorlar arasından seçim yapabilir.

Yeni sürücü sisteminde PR modu gibi bir dizi hareket fonksiyonu kullanılabilir. Operatörler, esnek hareket komutu planlaması için 99’a kadar PR yolu kullanabilir. Yakalama özelliği, koordinatların tek bir dijital girdi grubundan anında alınmasını sağlar.

Gelişmiş güvenlik, iletişim ve kontrol
Güvenlik özellikleri arasında yer alan ek modül gerektirmeyen yerleşik STO (B3A ailesi) ile 2. seviye güvenlik bütünlüğü (SIL-2) ve D performans seviyesi (PL-D) sunulur. ASDA-B3 Serisi aynı zamanda geleneksel pulse ve analog girişten CANopen ve EtherCAT gibi daha güncel fieldbus sistemlerine kadar birkaç farklı kontrol modu kullanılarak çalıştırılabilir. Bu farklı kontrol modları, iyi bir segmentasyon ve ilgili uygulamada maliyet verimliliği sağlayan üç farklı donanım tasarımıyla elde edilmiştir. EtherCAT komut frekansı, daha fazla hassasiyet için 125 µs/8 kHz’e yükseltilmiştir.
Konumlandırmanın 24 bit enkoder sayesinde birkaç derece daha hassas olmasıyla tam tur başına 16.777.216 ve bir derecede 46.603 pulse geri beslemeye ulaşılır. Bu kusursuz enkoder, güç kapalıyken de motorun pozisyonunu korur.

Esneklik, uyumluluk ve gelişmiş kullanılabilirlik
Yeni konfigürasyon uygulaması ASDA-Soft, kullanıcılara hızlı ve kolay kurulum prosedürü boyunca rehberlik eden sihirbazlar kullanır. Yeni ve sezgisel tasarımla yerleşik tanı özellikleri ve kullanılabilirlik geliştirilmiştir.
ASDA-B3 Serisi yeni servo sürücü sistemi, ASDA-A2 Serisi ve ASDA-A3 Serisinin mevcut motorlarıyla uyumludur. IP20 konnektörlü konfigürasyonlar mevcuttur, IP65 konektörler de planlama aşamasındadır.

DVP Serisi
AS200 Serisi
AH500 Serisi

PLC Çeşitleri

DVP Serisi programlanabilir lojik kontrolörleri her çeşit endüstriyel otomasyon sisteminde yüksek hızlı, kararlı ve son derece güvenilir çözümler sunar. Yüksek hızlı giriş-çıkışlara, zengin fonksiyon komutlarına ve tüm ihtiyaçlara uygun ek modüllere sahip DVP serisi ile basit uygulamalardan, motion kontrol uygulamaları Dahil kompleks tüm uygulamalara ince ve modüler yaklaşım.

Mikro Modüler Tasarım
İnce kasa tasarımlı kilitlemeli modüler sistemiyle raya veya panele direkt montaj edilebilir.
Hızlı Dijital Giriş-Çıkış
Saniyede 10.000 (10kHz) tetikten, 200.000 (200kHz) tetiğe kadar dijital giriş ve çıkış kontrolü.
Dahili RS485 Portu
CPU üzerindeki RS232 ve RS485 portlarından Modbus ile tüm cihazlarla haberleşme.
Evrensel ISPSoft Programı
IEC61131-3 programlama standardında yazılım olan ISPSoft ile DVP serisini Ladder (LD), Sequential Function Chart (SFC) ve Instruction List (IL) dilleriyle programlayabilirsiniz.
2 Eksen İnterpolasyon ve Gelişmiş Motion Komut Desteği
İstenilen 2 eksen lineer veya dairesel interpolasyon ile aynı noktaya hareket edebilir. El çarkı, referans, kapalı çevrim, rampalı pozisyonlama gibi birçok işlem, fonksiyon blokları ile kolayca yapılabilir.

DVP-ES2 Serisi programlanabilir lojik kontrolörleri; genel endüstriyel uygulamalar için dahili AC besleme girişi, opsiyonel Ethernet, analog giriş-çıkışına sahip tuğla tipi kasa tasarımı ile kolay montajlanabilir ve son derece güvenilir çözümler sunar.

AC Beslemeli Geniş Ürün Ailesi
100~240Vac güç beslemesine ve ihtiyaca göre 16 / 20 / 24 / 32 / 40 / 60 giriş-çıkışa sahip, geniş ürün seçeneği.
Hızlı Dijital Giriş-Çıkış
32-Bit yüksek hızlı işlemci ile saniyede 100.000 (100kHz) tetiğe kadar dijital giriş ve çıkış kontrolü.
Dâhili RS485 Portu
CPU üzerindeki RS232 ve RS485 portlarından Modbus ile tüm cihazlarla haberleşme.
Evrensel ISPSoft Programı
IEC61131-3 programlama standardında yazılım olan ISPSoft ile DVP serisini Ladder (LD), Sequential Function chart (SFC) ve Instruction List (IL) dilleriyle programlayabilirsiniz.
2 Eksen İnterpolasyon ve Gelişmiş Motion Komut Desteği
İstenilen 2 eksen lineer veya dairesel interpolasyon ile aynı noktaya hareket edebilir. El çarkı, home, kapalı çevrim, rampalı pozisyonlama gibi birçok işlem fonksiyon blokları ile kolayca yapılabilir.

 

DVP ve R1 Serisi uzak giriş-çıkış modülleri ile geniş alanlardaki dağınık sistemlerin kontrolünde güvenli ve kararlı çözüm sağlar.
Tercih edilen kontrol cihazına uygun CANopen, PROFIBUS, Modbus, Ethernet/IP, EtherCAT, DeviceNET gibi evrensel protokol desteğine sahip ana modülleri ve tüm ihtiyacınıza uygun DVP ve R1 ek modülleri ile basit uygulamalardan kompleks uygulamalara modüler ve dağınık çözümler sağlar.

Dahili RS485 Portu
Haberleşme portu dışında ekstra üzerindeki RS232 ve RS485 portlarından ayar imkânı veya Modbus ile tüm cihazlarla haberleşme
Online Değer Görüntüleme
Uzak giriş-çıkış modülüne bağlanarak değerler ister web sayfasında ister programda izlenebilir ve incelenebilir. Ayrıca acil durumlarda değiştirilebilir.
Mikro Modüler Tasarım
İnce kasa tasarımlı kilitlemeli modüler sistemiyle raya veya panele direkt montaj edilebilir.
Basit PLC Programı Desteği
Eğer, Ve, Veya, Zamanlayıcı, Sayıcı, Tarih Saat gibi fonksiyonlar ile kontrolöre göndermeden yapılması gereken değişiklikler veya ek programlar ana modül üzerinden çalıştırılabilir.

Kompakt ve modüler AS Serisi yüksek hızlı otomasyon sistemlerinde gelişmiş performans sağlamak için tasarlanmış kontrolördür. Delta’nın geliştirmiş olduğu yüksek tarama süresine (40 kstep/ms) sahip 32-Bit SoC işlemci ile elektronik imalat, paketleme, gıda ve tekstil gibi sektörlerde güvenilir çözüm sağlamaktadır.

Kolay Vidasız Montaj ve Modüler Tasarım
Özel tasarlanmış yaylı klemens terminal teknolojisi ve Delta patentli ray kilitleme sistemi ile kolay kurulum.
Gelişmiş Modül Haberleşmesi ile Daha Hızlı Giriş-Çıkış Okuma
Yeni giriş-çıkış tarama sistemi ile 1.024 adet giriş-çıkış sadece 0,1ms’de tarayabilir.
Hızlı Dijital Giriş-Çıkış
Saniyede 200.000 (200kHz) tetikten, 4.000.000 (4MHz) tetiğe kadar dijital giriş-çıkış kontrolü
Dahili Ethernet, USB, SD ve RS485 Portu
CPU üzerinden Ethernet/IP, CANopen, Modbus RTU/ASCII ve Modbus TCP ile evrensel tüm cihazlarla haberleşebilirsiniz.
Evrensel ISPSoft Programı
IEC61131-3 programlama standardında yazılım olan ISPSoft ile AS serisini Ladder (LD), Sequential Function Chart (SFC), Continuous Flow Chart (CFC) ve Structured Text (ST) dilleriyle programlayabilirsiniz.
Tek CPU ile 12 Eksene Kadar Kontrol
Dahili CANopen haberleşmesi üzerinden 8 eksene, hızlı çıkışlar ile 12 eksene kadar servo/step motor sürülebilir. Seçilen dijital çıkışlarla, 2 eksen lineer veya dairesel interpolasyon için eksenler aynı noktaya hareket edebilir. El çarkı, home, kapalı çevrim, rampalı pozisyonlama gibi birçok işlem fonksiyon blokları ile kolayca yapılabilir.

AH serisi PLC, şaseli modüler hale getirilmiş donanım yapısı, gelişmiş fonksiyonlar ve entegre edilmiş ISPSoft yazılım kombinasyonu ile proses kontrol uygulamaları için sistem çözümleri sunar. Yedekli çalışma, uzak giriş-çıkış, dağınık mimari gibi birçok gelişmiş özelliği ile AH serisi PLC yüksek hızda yüksek çalışma hassasiyeti sunmaktadır.

Çalışırken Değiştirilebilen Modül (Hot Swap) Özelliği
AH500 serisi PLC’lerde herhangi bir modül arızalandığında, PLC ve diğer modüller hataya düşmeden çalışmaya devam eder. Değiştirilen modül otomatik devreye alınarak kesintisiz çalışma sağlanır.
Yedekli PLC (Redundant) Ürün Seçeneği
Hayati öneme sahip hiçbir zaman durmaması gereken sistemler için geliştirilmiştir. Tüm sistem iki güç kaynaklı ve iki CPU takılan Redundant ürünler seçilerek kurulur. Ana CPU çöktüğü anda sistem durdurulmadan aynı şekilde yedek CPU ile çalışmaya devam eder.
Tüm Üretim Hattının Tek Bir PLC ile Kontrolü
0.020 μs komut işleme süresine sahip, 32-Bit çift çekirdekli yüksek hızlı işlemci, 4.352 dijital giriş-çıkış desteği, iki şase arası 100 metre kablo / 2 km fiber optik haberleşme mesafesi ile AH serisi PLC’ler tüm üretim hattını kolayca yönetebilirler.
Dahili RS232 / 422 / 485, USB, SD ve Opsiyonel Ethernet Portu
Haberleşmeniz için ihtiyacınız olan tüm portları CPU üzerinde bulabilirsiniz. CPU üzerinden Modbus RTU/ASCII, Modbus TCP ile evrensel tüm cihazlarla haberleşebilirsiniz.
Evrensel ISPSoft Programı
IEC61131-3 programlama standardında ISPSoft yazılımı ile AH serisini Ladder (LD), Function Block Diagram (FBD), Sequential Function Chart (SFC), Instruction List (IL) ve Structured Text (ST) dilleriyle programlayabilirsiniz.

DOP-100 Serisi
DOP-107H Serisi
TP-70 Serisi

HMI (Operatör Panelleri) Çeşitleri

Geniş Ekran Boyut Seçeneği
4.3” ~ 15” arasında IP65 6 farklı ekran boyutlarına sahip, ince çerçeve opsiyonlu geniş ürün yelpazesi


Daha Hızlı ve Daha Güçlü İşlemci
Yeni nesil ARM Cortex-A8 çift çekirdekli, 800MHz işlem hızlı işlemci eski seriye göre 2 kat daha hızlı
12” ve sonrasında Dual Core 1GHz işlemci geçişi ile büyük ekranlarda da aynı hız


Farklı Markalar ile Haberleşme
BACnet ve OPC UA dahil 160 farklı cihaz ile kendi haberleşme protokolü ve kendi adreslerini kullanarak kolayca haberleşme desteği


Standart Ürünlerde Gelişmiş Özellikler
PDF, CSV, TXT gibi dosya uzantılarını ekranda gösterme veya PDF çıktı alma,
IP / Analog / VGA kamera ve girişler ile görüntüyü ekranda gösterme,
VNCServer, Web Monitoring ile uzaktan izleme/kontrol, LUA Script ile gelişmiş kodlama,
SMTP ile mail gönderme, eServer ile Access / MySQL gibi veritabanlarına kayıt alma,
FTP ile dosya paylaşımı gibi birçok yeni özellik

İsteğe Özel Taşınabilir Ekran
7” ekran boyutlu operatör panelinizi seri portlu, ethernetli ve el çarklı, el çarksız gibi projeye özel çözümler


Daha Hızlı ve Daha Güçlü İşlemci
Yeni nesil ARM Cortex-A8 çift çekirdekli, 800MHz işlem hızlı işlemci eski seriye göre en az 2 kat daha hızlı


Standart Ürünlerde Gelişmiş Özellikler
DOP-100 serisinin tüm özelliklerine ek olarak üzerinde dahili Acil Stop butonu, 3 konumlu operatör anahtarı, el çarkı, 15 atanabilir fonksiyon tuşu, USB girişi ve SD kart slotu ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılar.

Basit İşler için Basit Çözümler
7” ekran boyutlu operatör paneli ve 4k Step programlama destekli DVP-SS2 işlemcili PLC bir arada kombo ürün ile panosuz ve kolay kurulum


İsteğe Uygun Giriş-Çıkış Opsiyonu
8 Dijital Giriş – 8 Röle Çıkışlı veya 8 Dijital Giriş – 8 Röle Çıkışlı – 4 Analog Giriş – 2 Analog Çıkış

seçenekli 2 farklı ürün
Dâhili RS485 Portu ve Evrensel ISPSoft Programı Desteği
2 adet dahili RS485 portu ve 26 farklı haberleşme protokolü ile haberleşme Ayrıca, standart PLC programı ISPSoft veya WPLSoft programlama yazılımı desteği

Ofis

Elektrokent İş Merkezi, 1467. Cd. No:2/7, İvedik O.S.B
Ostim – Ankara

Haberler

©2022 Enkosis. Tüm hakları saklıdır.